نحوه انتخاب عطر
چگونه عطر انتخاب کنیم؟

انتخاب عطر مناسب می تواند بسیار مشکل پسند  باشد. ولی با وجود تنوع و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید بدون اینکه فکر کنید عطر و ادکلن دلخواهتان را انتخاب کنید . با این حال ، قبل از تصمیم گیری انتخاب عطر و ادکلن می توانید رایحه هایی که دوست دارید را فاکتور اصلی انتخاب عطرتان قرار دهید . هنگام خرید عطر در فروشگاه تکین مد  یا هر فروشگاه دیگری عطرها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که آخرسر از تصمیمتان پشیمان نشوید!

 

1- انجام تکالیف نحوه  انتخاب عطر و ادکلن

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( A )

در مورد قیمت عطر و ادکلن  تصمیم بگیرید. عطر یک کالای لوکس است و هزینه آن می تواند بین محصولات متفاوت باشد. قیمت برخی از عطرها کمتر 500 هزار است در حالی که قیمت برخی دیگر یک میلیون تومان یا حتی 10 میلیون تومان می باشد . قبل از اینکه در تکین مد ، تصمیم بگیرید که چه مقدار می خواهید برای یک عطر هزینه کنید.

  • اگر می خواهید که عطر را برای کسی هدیه بگیرید، هم وسع مالی و هم رابطه خود را با گیرنده هدیه در نظر بگیرید. اگر به همسرتان هدیه می دهید  ، ممکن است بخواهید بهترین عطر که قیمت بالایی هم دارد را انتخاب کنید

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( B )

 

2- غلظت و نوع  رایحه را انتخاب کنید

عطرها بسته به قدرت ماندگاری که دارند نام های مختلفی دارند. معمولاً گرانترین عطرها ماندگارترین بالایی را دارند ازجمله ادکلن کرید اونتوس ، ادکلن بلک افغان ، در حالی که عطرهای ارزان قیمت زیاد ماندگار نیستند. معمولاً نوع یا غلظت عطر را با نام آن در جلوی بطری مشاهده می کنید (پرفیوم ، ادکلن ، ادوتویلت ، ادوپرفیوم ) .

  • پرفیوم : پرفیوم‌ها از ۲۰ الی ۴۰ درصد اسانس روغنی و خالص تشکیل شده‌اند و به همین دلیل اگر صبح از عطر خود استفاده کنید احتمالا تا غروب بوی آن را به وضوح احساس خواهید کرد. پرفیوم‌ها بالاترین میزان غلظت اسانس معطر را داشته و بیشترین ماندگاری را نیز ارائه می‌دهند. معمولا عطرهایی که از نوع پرفیوم هستند ماندگاری ۶ الی ۸ ساعته داشته و البته قیمت بالاتری نیز دارند.
  • ادپرفیوم :ادوپرفیوم‌ها که به اختصار EDP از نظر میزان غلظت اسانس معطر به کار رفته در جایگاه دوم قرار می‌گیرند. معمولا در این محصولات ۱۵ الی ۲۰ درصد اسانس روغنی به کار رفته و در زمینه ماندگاری بو، می‌توان بازه ۴ تا ۵ ساعته را برای آنها در نظر گرفت. ادوپرفیوم‌ها تقریبا ماندگاری و پخش بوی بالا و رضایت بخش پرفیوم را داشته و همزمان ملایمت و سبک مناسبی را نیز به همراه دارد. علاوه بر این، قیمت محصولاتی که از نوع ادوپرفیوم هستند معمولا پایین‌تر است. اگر قصد خرید عطر زنانه دارید، احتمالا این نوع از عطرها برای شما انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود.

  • ادکلن ها : ادوکولون یا EDC نسبت به سه نوع قبلی از غلظت بسیار کمتر اسانس‌های روغنی برخوردار بوده و در واقع تنها ۲ تا ۷ درصد اسانس خالص معطر در ساخت آن به کار رفته است. درصد الکل استفاده شده در ادکلن‌ها بسیار بالا بوده و طبیعتا قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای نیز دارند. ماندگاری بو در این نوع محصولات معمولا حداکثر ۲ ساعت است. از آنجایی که بسیاری از محصولات مردانه از نوع ادکلن هستند، این باور غلط که ادوکلن‌ها صرفا مختص به آقایان است در بین عموم مردم جا افتاده است.
  • بر روی شیشه این نوع از عطرها معمولا عبارت EDT را می‌توان مشاهده کرد. در تولید ادوتویلت‌ها از ۵ الی ۱۵ درصد اسانس روغنی معطر استفاده می‌شود و در شرایط نرمال ماندگاری ۴ تا ۵ ساعته را می‌توان از این نوع محصولات انتظار داشت که البته تا حد زیادی به نوع رایحه و طبع عطر (گرم، معتدل یا سرد) بستگی خواهد داشت. در این نوع از محصولات، معمولا بر روی ترکیبات نت‌های ابتدایی تمرکز شده است. خرید عطر مردانه یا زنانه از نوع ادوتویلت معمولا از انواع پرفیوم و ادوپرفیوم به ‌صرفه‌تر است.
چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( C )

 

 

  • 3 – انتخاب عطر براساس رایحه ها

در نظر بگیرید که شما یا کسی که می خواهید به آن عطر هدیه بدهید  کدام رایحه ها را دوست دارد . عطرها به طور کلی به چهار دسته رایحه تقسیم می شوند ، گرچه بسیاری از عطرها حاوی ترکیبی از رایحه های نرم یا تند  هستند. و اگر نمی دانید چه نوع رایحه ای را دوست دارید ، نگران نباشید: می توانید پیدا کنید عطری که درحال حاظر استفاده می کنید جزء کدام خانواده از رایحه های عطر می باشد وبه وسیله آن می توانید عطر مورد نظرتان را به راحتی انتخاب نمایید.

  • عطرهای ( گل / شیرین ) بویی شبیه گل های تازه بریده شده دارند. رایحه های که در عطرهای گل استفاده می شود گل رز ، اسطوخودوس ، میخک و شکوفه پرتقال است. عطرهای گل به دلیل رایحه شیرین و نرمی که دارند بیشتر محبوبیت دارند و بهترین انتخاب برای خانم ها هستند.
  • عطرهای ( شرقی / ادویه دار ) بوی مشک مانند و پیچیده ای دارند. بسیاری از آنها حاوی تن های ادویه مانند انیسون ستاره ای ، دارچین و وانیل هستند.
  • عطرهای چوبی:  بوی چوب و خاک می دهند. بسیاری از آنها دارای رایحه هایی مانند ترنج ، خزه بلوط و پچولی هستند.

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( D )

 

4 – از دیگران بپرسید از چه نوع عطری استفاده می کنند؟

اگر از رایحه عطری که دوستان و اطرافیانتان زده اند خوشتان می آید از آنها سوال کنید که این چه عطری است که استفاده کرده اید و با نام عطر می توانید به راحتی آن را در فروشگاه تکین مد که منبع عطر و ادکلن های اصل می باشد پیدا کنید وسفارش بدید.

اگر رایحه عطرهای دوستانتان را نمی پسندید ، سعی کنید آنچه را که دوست ندارید با دقت مشخص کنید. این اطلاعات ارزشمندی است که به شما کمک می کند گزینه های خود را فیلتر کنید.

 

بخش دوم 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( E )
1 – چندین رایحه را انتخاب نکنید و خرید های خود را در چند فاصله زمانی انجام دهید 

اگر برای خرید عطر  به فروشگاه عطر و ادکلن مراجعه میکنید سعی کنید یک نوع رایحه را تست کنید زیرا  هرچه رایحه بیشتری استشمام کنید ، حساسیت بویایی شما نسبت به بوی عطر بیشتر می شود و این باعث می شود که انتخاب عطر سخت شود . از آنجا که تصمیم دارید چندین رایحه را خریداری کنید و طیف وسیعی از رایحه ها را استشمام کنید ، سعی کنید خریدهای خودرا در چندین فاصله زمانی مختلف انجام دهید زیراهمانطور که گفتیم  اگر یک باره رایحه ها را تست کنید حساسیت بویایی پیدا می کنید   .

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم (F )

 

2 –  هنگام خرید از رایحه استفاده نکنید.

هنگامی که شما  در حال خرید عطر خود هستید ، از هیچ نوع محصول پوستی معطر مانند لوسیون بدن ، اسپری بدن ، شامپو بدن  یا حتی خوشبو کننده بدن استفاده نکنید. این رایحه ها می توانند باعث تداخل با رایحه عطر شوند.

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( G )

 

3 – مشورت یا دوستان جهت انتخاب عطر 

از دوستانتان بخواهید که شما را در انتخاب عطر و ادکلن راهنمایی کنند ،درانتخاب عطر و ادکلن ، به این فکر کنید که آیا مشورت با یک دوست مفید خواهد بود یا تصمیم شما را سخت تر خواهد کرد.

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( H )

 

4 –  درباره فروشگاه های عطر و ادکلن  تحقیق کنید.

فروشگاه هایی را که بازدید می کنید با دقت انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که این فروشگاه ها معتبر  هستند و خدمات ویژه به مشتری ارائه می دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فروشگاه هایی که به آنها می روید در محدوده قیمت شما هستند. فروشگاه آنلاین تکین مد مشاوره تخصصی ورایگان به شما ارائه می دهد  ، از خودمان تعریف نمیکنیم ولی تکین مد هم از لحاظ قیمت ارزان وهم کیفیت بسیاربالایی  نسبت به سایر فروشگاه های مرتبط دارد، لازم به ذکر است از فروشگاه هایی خرید کنید که فقط مختص عطر و ادکلن می باشد زیرا فروشگاه هایی که فقط درزمنیه عطر و ادکلن کار میکنند دارای اجناس اصل وباکیفیت می باشند وخدمات تخصصی رایگانی را به سما ارائه می دهند ، از فروشگاه هایی که فروشنده یا به عبارت دیگر مارکت پلیز هستند به هیچ عنوان خرید نکنید زیرا این فروشگاه ها فقط درصد کمیسیون فروش را از فروشنده دریافت می کنند و  وصاحب فروشگاه اصالت کالا را به هیچ عنوان تضمین نمی کند .

 

چگونه عطر انتخاب کنیم
چگونه عطر انتخاب کنیم ( I )