نحوه استفاده از عطر
چگونه از ادکلن استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از عطر : استفاده از عطر می تواند روشی سرگرم کننده  و تاثیرانگیز در  افرادی باشد که با آنها ملاقات می کنید ، یا ممکن است فقط رایحه و بوی عطر را دوست داشته باشید و بخواهید تمام روز از رایحه خود لذت ببرید! با این وجود ، برخی باورهای نادرست و رایج در مورد نحوه صحیح استفاده از عطر وجود دارد. بسیاری از افراد استفاده از عطر را بر روی پوست خود انتخاب می کنند ، استفاده از ادکلن بر روی پوست به طور مستقیم تبعات منفی شدیدی دارد. این کار باعث میشود، پوست قابلیت مقابله خود با اشعه‌های UV خورشید را از دست بدهد. ادکلنی که روی پوست اعمال شده، نسبت به پوست، به اشعه‌های خورشید حساس‌تر است و همین سبب می‌شود رنگ‌دانه‌ها روی پوست تشکیل گردد. حال برخی حساس نیستند و چنین چیزی الان روی پوستشان مشخص نشده و برخی دیگر کاملا متوجه تغییرات خواهند شد. در واقع اثراتی که احتمالا متوجه آن می‌شوند خارش، قرمزی پوست یا کهیر است. تاثیر عطر و ادکلن بر روی پوست می‌تواند در هر قسمتی رخ دهد و شما را دچار نگرانی کند.  . لذا برای جایگزینی استفاده از عطر بر روی پوست خود ، سعی کنید به موها ، لباس ها یا یک قطعه از جواهرات که پخش کننده بوی عطر هستند بزنید.

روش اول

 

1 –  اسپری کردن عطر روی پوست 

نحوه استفاده از عطر
نحوه استفاده از عطر

 

1 – قبل از استفاده از عطر ، دوش بگیرید و پوسن خود را مرطوب کنید 

عطر در پوست تازه شسته شده و مرطوب  ماندگاری و پراکندگی  بیشتری دارد. از شامپو بدن بدون بو استفاده کنید تا با رایحه عطر شما تداخلی نداشته باشد. بعد از دوش گرفتن ، مرطوب کننده استفاده کنید و بلافاصله بعد از آن عطر خود را بزنید.

  • رطوبت به ماندگاری بیشتر رایحه عطرها کمک می کند ، به همین دلیل دوش گرفتن و استفاده از مرطوب کننده قبل از استفاده از عطر می تواند مفید باشد.

 

نحوه استفاده از عطر
نحوه استفاده از عطر

 

2 – عطر را روی یک  یا چند نقطه از نبض خود بمالید تا پخش شود.

نقاط نبض شما شامل گردن ، مچ ، قسمت داخلی آرنج ، پشت زانو و مچ پا است. روی هر یک از این نقاط  عطر بزنید تا عطر و بویی کاملاً مشهود داشته باشید که در طول روز پخش می شود یا فقط یک مجموعه از نقاط نبض را برای رایحه ای سبک تر ، روی  هر یک از مچ دست های خود انتخاب کنید.

بخاطر داشته باشید که اگر عطر را روی نبض مچ دست اسپری کنید به دلیل اینکه در مجاورت هوا قرار دارد بیشترین پراکندگی را خواهد داشت . بنابراین ، اگر دوست دارید عطرتان پراکنده شود کافیست  عطر را به مچ و گردن خود بمالید.

نکته: سعی کنید قبل از استفاده از عطر ، کمی وازلین یا ژله نفتی را  روی نقاط نبض خود بمالید. اینکار باعث ماندگاری بیشتر عطر می شود وازتحریک شدن پوست جلوگیری می کند

نحوه استفاده از عطر
نحوه استفاده از عطر

 

3 – اگر عطر شما پراکندگی کمی دارد، بالای گوش خود را عطر بزنید

قسمت بالای گوشتان چربتر از نقاط نبض شما است ، بنابراین استفاده از یک قطره عطر در بالای قسمت غضروفی گوش ممکن است به ایجاد رایحه ای با ماندگاری بیشتر کمک کند

سعی کنید روی گوش پاک کن های پنبه ای  عطر بزنید و سپس از آن  برای نوک گوش خود استفاده کنید. همچنین می توانید چند عدد گوش پاک کن  معطر را درون کیسه پلاستیکی بزارید  تا در صورت نیاز بتوانید عطر خود را در طول روز استفاده کنید.

 

آموزش استفاده از ادکلن
آموزش استفاده از ادکلن

 

4 – بعد از استفاده از عطر ، آن را مالش ندهید

بعد از استفاده از عطر ، آن را مالش ندهید. بسیاری از مردم تصور می کنند که مالیدن رایحه باعث تقویت آن می شود ، اما در واقع باعث می شود رایحه سریعتر از بین برود.

 

روش دوم
معطر کردن موها ، لباس ها و جواهرات
آموزش استفاده از ادکلن
آموزش استفاده از ادکلن

 

1 – عطر خود را  به برس یا شانه خود بمالید و موهایتان را با برس شانه کنید 

در حالی که استفاده از عطر به طور مستقیم بر روی موهای شما به دلیل الکل موجود در عطر توصیه نمی شود ، می توانید با خیال راحت شانه خود را با عطر اسپری کنید و سپس موهای خود را شانه بزنید تا رایحه ای سبک به آن ببخشد. به این ترتیب ، هر بار که انگشتان خود را از طریق موهای خود عبور دهید ، کمی از رایحه آزاد می شود.

  • همچنین می توانید جهت خوشبو کردن موهایتان ازسرم مو استفاده کنید.

 

آموزش استفاده از ادکلن
آموزش استفاده از ادکلن

 

2 –  عطر خود را برروی لباستان اسپری کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد

اگر می خواهید رایحه ای سبک که درطول روز پراکندگی زیادی دارد را تجربه کنید  بعد از لباس پوشیدن عطرتان را روی پیراهن تان اسپری کنید  این مورد در فصل سرد زمستان که پوست بدنتان خشک می شود  گزینه مناسبی است. سعی کنید عطر را روی کت ، روسری یا کلاه بافتنی اسپری کنید تا رایحه مطبوعی به لباس تان  ببخشد.

هشدار: هنگام اسپری کردن عطر روی وسایل ظریف مانند بلوز ابریشمی یا ساتن ، احتیاط کنید ، زیرا عطر ممکن است باعث لکه دار شدن این موارد شود. قبل از اینکه آن را کاملاً اسپری کنید ، عطر را در منطقه نامحسوس آزمایش کنید.

 

آموزش استفاده از ادکلن
آموزش استفاده از ادکلن

 

3 – برای محافظت از پوست خود دربرابر حساسیت های پوستی  از جواهرات و پخش کننده های  عطر استفاده کنید

شما می توانید  از گردنبند ، دستبند ، گوشواره و پخش کننده عطر به عنوان جایگزینی برای اسپری کردن عطر  روی پوست ، مو یا لباس خود  استفاده کنید.